Чому ЗНО з української мови стало таким важливим?
На сучасному етапі модернізація навчально-виховного процесу покликана сприяти формуванню та розвитку творчої особистості, яка спроможна повноцінно реалізуватися в житті.
У сьогоднішній загальноосвітній системі предмети «Українська мова» й «Українська література» набувають особливої актуальності. Надзвичайно важливою нині є ефективна підготовка учнів до ЗНО з цих дисциплін.
Зміст шкільної освіти переобтяжений надмірним фактологічним матеріалом, містить відомості, які не мають суттєвої загальноосвітньої цінності, його склад і структура недостатньо враховують необхідність диференціації навчання залежно від нахилів, здібностей, життєвих планів школярів. Це гальмує різнобічний розвиток дітей, негативно впливає на мотивацію учіння.
Саме тому я як вчитель і репетитор звертаю увагу на навчальний зміст матеріалу й методики, які формують світогляд, ціннісні орієнтації, уміння самостійно вчитися, критично мислити, здатність до самопізнання й самореалізації особистості в різних видах творчої діяльності.
У своїй педагогічній практиці я використовую різноманітні сучасні методи роботи з учнями:
Тести.
Пошукові завдання.
Проблемні ситуації.
Лекції-бесіди.
Перегляд тематичних відеосюжетів та презентацій.
Прослуховування аудіозаписів програмових творів.
Творче моделювання.
Письмовий контроль.
Я переконана, що вивчення української мови та літератури суттєво підвищиться за умови врахування психолого-вікових особливостей учнів, системного підходу до організації уроків, що включатиме в себе добір зразків різнорівневих завдань за встановленими критеріями, різноманітності змісту і форм проведення занять, комплексу методів і прийомів, спрямованих на глибоке засвоєння навчального матеріалу, формування ціннісних орієнтацій учнів, можливість творчої самореалізації.
Зацікавити, вмотивувати учнів до вивчення предмету можна шляхом уникнення одноманітності, шаблонності в роботі, використання таких форм, методів навчання, які пробуджують пізнавальний інтерес і стимулюють самостійне мислення школярів.